Відновлення існуючої генерації ТЕЦ на ПрАТ "МК "АЗОВСТАЛЬ"

Разработка проектно-сметной документации для нового строительства и реконструкции действующих энергетических объектов и гражданского строительства

Відновлення існуючої генерації ТЕЦ на ПрАТ "МК "АЗОВСТАЛЬ"

2021
90 МВт

Місце розташування об’єкту: Україна, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 1

Замовник: ТОВ "МЕТІНВЕСТ ІНЖИНІРІНГ»

Стадії проектування: 

  • Основні технічні рішення
  • ТЕО

 

Техніко-економічні показники проекту

Найменування показника

Значення

Термін експлуатації нового обладнання ТЕЦ, років

35

Джерело фінансування будівництва

власні кошти

Кількість працюючих, люд.

53

Концентрації викидів забруднюючих речовин, мг/нм3:

 

• діоксиду сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

200

• оксидів азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

100

• оксиду вуглецю

100

• речовин у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

10

Нова парова турбіна середнього тиску конденсаційна (перша черга будівництва), МВт

35

Нова парова турбіна середнього тиску конденсаційна (друга черга будівництва), МВт

55

 

Короткий опис основних рішень

Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) розроблюється з метою поглибленої оцінки об'єкту «Восстановление существующей генерации ТЭЦ на ЧАО "МК "АЗОВСТАЛЬ".

З урахуванням значної долі закупівлі електричної енергії на зовнішніх ринках, а також з урахуванням наявності надлишкової кількості вторинних горючих газів металургійного виробництва (доменного газу), сукупно із реалізацією системи сухої очистки конвертерного газу (за окремим проектом), після чого конвертерний газ можна буде використовувати у якості палива, перспектива реконструкції існуючої ТЕЦ з будівництвом додаткових електрогенеруючих потужностей є реальною та цілком доцільною.

У складі розробки Основних технічних рішень (ОТР) проведена всебічна оцінка варіантів реконструкції енергетичного об’єкту.

Перша черга будівництва. Варіант 1 – встановлення нового турбогенератора високого тиску потужністю 35 МВт у існуючий осередок ТГ-1. Забезпечення парою парової турбіни передбачається від котлів ст. № 5 та № 6.

Перша черга будівництва. Варіант 2 – встановлення нового турбогенератора середнього тиску потужністю 35 МВт у існуючий осередок ТГ-1. Задля забезпечення парою парової турбіни передбачається будівництво нового котла середнього тиску з усіма необхідними допоміжними системами. Розміщення котла у котельному відділенні існуючої ТЕЦ на місці виведених з експлуатації котлів ст. № 3, 4. Робота котла передбачається на доменному та коксівному газі.

Друга черга будівництва – встановлення нового турбогенератора середнього тиску потужністю 50 МВт у існуючий осередок ТГ-2. Задля забезпечення парою парової турбіни передбачається будівництво нового котла середнього тиску з усіма необхідними допоміжними системами. Розміщення котла у котельному відділенні існуючої ТЕЦ на місці виведених з експлуатації котлів ст. № 3, 4. Робота котла передбачається на доменному та конверторному газі з мінімальним використанням природного газу.

 

Реализация проекта

Роботи з розробки ОТР та ТЕО виконано в повному обсязі в 2021 році. Подальшу реалізацію призупинено у зв’язку з вторгненням військ рф до України.