Рівненська АЕС. Енергоблок № 1. Модернізація генераторного вимикача ТГ-1 типу ВГМ-20. Робочий проект

Разработка проектно-сметной документации для нового строительства и реконструкции действующих энергетических объектов и гражданского строительства

Рівненська АЕС. Енергоблок № 1. Модернізація генераторного вимикача ТГ-1 типу ВГМ-20. Робочий проект

2021
440 МВт

Місце розташування об'єкта: Україна, Рівненська область, м. Вараш

Замовник: ДП «НАЕК «Енергоатом»

Стадія проектування: Робочий проект

 

Короткий опис основних рішень 

Об'єктом технічного переоснащення є генераторне коло генератора ТГ-1 на енергоблоці №1 Рівненської АЕС номінальною потужністю 440 МВт (з двома електричними блоками 220 МВт кожний).

Базові технічні рішення, що визначають усі заходи з технічного переоснащення генераторного кола, такі:

  • Взамін існуючого генераторного вимикача ВМГ-20-90/11200 прийнято до установки комплектний пофазно-ізольований генераторний розподільний пристрій HB3 фірми Siemens – з генераторним вакуумним вимикачем – з повітряною ізоляцією (далі – пристрій HB3);
  • Пристрій HB3 розміщується на проході генераторних струмопроводів на відм. +5.450 – на майданчику ближче до ряду А, на одній висоті з струмопроводами з боку блочного трансформатора Т-1.

Прийняте розміщення пристрою HB3 визначає можливе збереження в роботі ділянок існуючих генераторних струмопроводів і вбудованого в них обладнання.
Зі збереженими ділянками існуючих струмопроводів зістиковані нові струмопроводи, необхідні для підключення пристрою НВ3 до генераторного кола.